Droši pirkumi internetā

Bankas izdotajām maksājumu kartēm ir ieviesti papildu drošības pasākumi darījumiem internetā. Turpmāk, veicot pirkumus ar karti interneta būs jāievada papildu parole.

Skatieties arī:
 
 
Veic šādas darbības:
 
 1. Pārbaudi vai norādītie dati ir pareizi (darījuma summa, tirgotāja nosaukums, kartes numura pēdējie četri cipari, Jūsu mobilā tālruņa numurs);                                                                                                                    
 2. Ievadi statisko paroli logā “Static password”.
Parole sākotnēji sastāvēs no divām daļām: CVC2 koda no kartes aizmugures + bankas uzģenerēts un kartes lietotājam uz mobilo telefonu nosūtīts sešu ciparu kods. Paroli ir jāiegaumē nākamajiem pirkumiem internetā.
 
Paroli iespējams nomainīt nosūtot SMS uz numuru +371 200 02 004 ar šādu tekstu:
                                              “IDC iepriekšējā parole jaunā parole”
                                             (piemērs. IDC 312123456 e58H35o)
 
Ja mobilajam telefonam ir piesaistītas vairākas maksājumu kartes, tad pēc jaunās paroles un pēc atstarpes jāieraksta kartes numura pēdējie 4 cipari.
 
Jaunā parole drīkst sastāvēt no 6 līdz 9 simboliem un tā var saturēt mazos un lielos burtus un ciparus. Citas zīmes izmantot nedrīkst.
 
 1. Laukā “SMS code" ievadi kodu ko tikko saņēmi uz sava mobilā tālruņa numuru.
 
Jautājumu gadījumā  lūdzu sazināties ar Jūsu menedžeri vai zvanot uz Klientu Info Serviss +371 67 359 000 vai +371 67 332 200

Biežāk uzdotie jautājumi

 • Ar visām bankas izdotajām Maestro un Mastercard maksājumu kartēm, ja tās tiek pieņemtas izvēlētajā interneta veikalā.

 • Tā ir interneta pirkumu drošības sistēma, kas nodrošina kartes datu īpašu aizsardzību interneta vidē. 3D Secure sistēmas mērķis ir karšu aizsardzības līmeņa paaugstināšana, krāpšanas gadījumu iespējamības samazināšana un klientu uzticības līmeņa paaugstināšana pirkumiem internetā.

 • Ja maksājumu kartei ir pieslēgts pakalpojums SMS banka, tad tā automātiski tiek pieslēgta arī 3D Secure sistēmai. Gadījumā, ja pakalpojums SMS banka netiek izmantots, tad Internetbankā ir nepieciešams nosūtīt autorizētu ziņojumu „Droši pirkumi internetā ar 3D Secure”, norādot mobilā tālruņa numuru, uz kuru turpmāk tiks sūtītas īsziņas ar vienreizējo paroli (OTP).

 • Jāpaziņo bankai par mobilā tālruņa numura maiņu, Internetbankā nosūtot autorizētu ziņojumu „Droši pirkumi internetā ar 3D Secure”. Bankas darbinieks nomainīs 3D Secure reģistrētajai maksājumu kartei piesaistīto mobilā tālruņa numuru bankas darba laikā.

 • Ja interneta veikals ir 3D Secure programmas dalībnieks, tad mājas lapās ir ievietots Mastercard SecureCode logotips.

 • Jā, ir iespējams, un tādā gadījumā vienreizējās paroles (OTP) ievade netiks prasīta.

 • Tā ir unikāla individuāli katram pirkumam ģenerēta burtu un ciparu kombinācija, kas tiek nosūtīta uz kartes lietotāja mobilo tālruni interneta pirkuma veikšanas brīdī. Lai apstiprinātu pirkumu, papildus kartes lietotāja vārdam, uzvārdam, kartes numuram, derīguma termiņam un drošības kodam CVC2, norādītajā logā jāievada arī saņemtā vienreizējā parole (OTP).

 • Vienreizējā parole (OTP) tiek nosūtīta īsziņas veidā uz kartes lietotāja mobilā tālruņa numuru pirkuma veikšanas brīdī.

 • Drošības kods CVC2 ir trīsciparu kods, kas parasti ir atrodams uz maksājumu kartes paraksta joslas, un kurš tiek izmantots kartes lietotāja papildu identifikācijai interneta pirkuma veikšanas brīdī.

 • Nē, jau izdotās maksājumu kartes nav jāaizvieto. Ja maksājumu kartei ir pieslēgts pakalpojums SMS banka pirms 2016. gada 31. augusta, tad karte tika automātiski reģistrētā 3D Secure sistēmā, pretējā gadījumā Internetbankā ir nepieciešams nosūtīt autorizētu ziņojumu „Droši pirkumi internetā ar 3D Secure”, norādot mobilā tālruņa numuru, uz kuru turpmāk tiks sūtītas īsziņas ar vienreizējo paroli (OTP).

 • Nē, šajos gadījumos maksājumu karte tiek automātiski reģistrēta 3D Secure sistēmā.

 • Tādā gadījumā lūdzam nekavējoties sazinieties ar mums, zvanot uz Bankas Karšu informācijas tālruni (+371) 67 33 22 00 (bankas darba laikā) vai Worldline Latvia pa tālruni +371 67 092 555 (visu diennakti), lai nobloķētu maksājumu karti.